Porady z zakresu motoryzacji

konwersja samochodów z USA

Konwersja samochodów amerykańskich - poradnik

Czy chcesz przerobić swój samochód z rynku amerykańskiego na europejski? To skomplikowany proces, ale dzięki temu artykułowi krok po kroku możemy Ci w nim pomóc. Konwersja samochodu na rynek europejski to coś więcej niż...

Czytaj dalej

Usługi świadczone przez mobilnego mechanika samochodowego

Transport drogowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Rozbudowana sieć dróg i autostrad w Europie umożliwia dostarczanie ładunków nawet do trudno dostępnych miejsc. Nad sprawnością samochodów ciężarowych oraz...

Czytaj dalej

Kiedy masz prawo do auta zastępczego?

Wielu właścicieli starszych aut w momencie, gdy uszkodzą swój samochód z winy innego kierowcy, oddaje go do warsztatu, ale nie korzysta z prawa do pojazdu zastępczego. Czy każdemu kierowcy...

Czytaj dalej

O czym nie można zapomnieć inaugurując sezon motocyklowy?

Jazda na motorze jest ogromną przyjemnością i chyba nikt z tym nie będzie polemizować. To prawdziwy powiew wolności, ale też zarazem nie zwalnia to z odpowiedzialności na drodze.

Czytaj dalej

Jak zadbać o bezpieczeństwo instalacji gazowej w samochodzie

Stosowanie instalacji gazowych w samochodach może nie jest już tak popularne jak jeszcze kilkanaście lat temu, jedna nadal jest to system, po który niektórzy właściciele samochodów decydują się sięgnąć.

Czytaj dalej

Jak zachować się w trakcie awarii na autostradzie?

Awaria auta to zdarzenie bardzo powszechne. Niezależnie od tego, czy auto ma 20 lat, czy też jest to nowy samochód z salonu, mogą przydarzyć się pewne niebezpieczne sytuacje, które unieruchomią pojazd.

Czytaj dalej

Sprawdzenie auta przed zakupem

Rynek wtórny pojazdów samochodowych zdaje się mocno rozwinięty. Z uwagi na atrakcyjne roczniki aut, często sprowadzane z zagranicy, jak również stosunkowo przystępną cenę.

Czytaj dalej

Jak zadbać o szyby w samochodzie?

Szyby w samochodzie są często pomijanym elementem przy codziennej pielęgnacji. Zdarza się, że kierowcy myją je jedynie przy sporadycznych wizytach w myjniach samochodowy, niesłusznie.

Czytaj dalej