Katalog firm

Wekownia

Wekownia to projekt znajdującej się w Łodzi restauracji Bawełna. Oferuje rzemieślnicze dania gotowe w słoikach. Korzysta z naturalnych składników lokalnego pochodzenia i tradycyjnej metody konserwowania- pasteryzacji. Dania mięsne, wegańskie, zupy, smarowidła i inne przetwory można zamówić w sklepie online.

Pasztet z gęsi

Bawełniane weki rzemieślnicze nawiązują dość mocno do polskiej tradycji kulinarnej. Na jej niektórych elementach opiera się zresztą kuchnia łódzkiej restauracji Bawełna, która jest przecież założycielem Wekowni, oferującej właśnie te weki.
Słoikową ofertę cechuje różnorodność i zmienność, ale pewne elementy są dla niej wręcz kluczowe. Czymś takim będzie na pewno pasztet z gęsi. To pasztet przygotowany wedle staropolskiej receptury. Istna gratka dla osób, które miały okazję jadać go w wiejskich chatach lata temu i chcą teraz powrócić na moment do tych sentymentalnych kulinarnych wspomnień.
Bazą dla staropolskiego pasztetu z gęsi są dwa elementu - smalec oraz mięso z gęsich ud. Mieszanka uzupełniana jest wyselekcjonowanymi warzywami, niewielką ilością żurawiny (to jej zawdzięcza lekki słodkawy posmak!) oraz różnymi przyprawami. Pasztet z gęsi od Wekowni najchętniej jest jedzony po prostu na świeżym pieczywie. Doskonale łączy się przy tym z innym produktem tej samej marki, a mianowicie z klasyczną żurawinową konfiturą.

Kontakt

Ulica: Wólczańska 128/134

Kod: 90-527

Miejscowość: Łódź

www: https://wekownia.pl/

E-mail: info@wekownia.pl

Tel.: 422123330


Podobne firmy

Jawo

Firma Jawo zaprasza do skorzystania ze swojej oferty. Już od wielu lat znajdujemy się na rynku i cieszymy się dobrą opinią wśród naszych odbiorców. Zachęcamy do współpracy klientów indywidualnych, jak...